אודות

אודות רונית נוביק
רונית נוביק
 
ציירת, עיתונאית ומשוררת,
אוצרת תערוכות, תמלילנית ומעצבת.
 
 
 
 ronitnovick@walla.co.il          :אימל
 טלפון נייד:     052-8583485                                 
   
רונית נוביק חובקת למעלה מעשרים תערוכות יחיד בארץ ובחו"ל, ותערוכות קבוצתיות רבות.
 רונית, בעלת תואר ראשון בספרות ואמנות אוניברסיטת חיפה, תואר שני באמנות מאוניברסיטת ת"א, מורה מוסמכת לאמנות (סמינר אורנים), מעצבת גראפית ("מכון אבני" יפו), מעצבת ויועצת "פנג שואי" בוגרת Golden-Gate school בסן פרנסיצ'קו, ארה"ב, ועוד...
  גם עולמה הציורי וגם שיריה – מלאי רוך ועדינות מחד, וכן נועזות, צבעוניות ואמירה אישית מאידך. רונית מנסה להראות את הזוויות המקוריות בדברים הכי פשוטים והכי זניחים. היא מחברת את האדם שוב אל הרגשות הכי ראשוניים, אלה שאנו מדחיקים כדי לא להיפגע. בדרך זו שואפת רונית להשיג אופטימיות והרמוניה. ציוריה עשויים בטכניקות מגוונות על קנבס, נייר, עץ ואבן.
 
 הקשר המיוחד, החושני והיצרי שבין האדם לטבע, ולעץ בפרט, הינו נושא מרכזי בציוריה של רונית נוביק.
בין השנים 2006-2003 התגוררה רונית בארה"ב וציוריה פנו למופשט ולנושא חדש העוסק בצבע והשפעתו על האדם מבחינה פיזיולוגית ופסיכולוגית. "ריפוי ותקשורת באמצעות הצבע" הינו גם נושא הרצאותיה של רונית.
בעבודותיה המאוחרות (2008) יוצרת רונית סדרות ציורים: כל אחת מהסדרות מורכבת מתשעה ציורים כשכל ציור עשוי בצבע אחר אך ממוטיב אחד חוזר.

 
 פעילויות נוספות:

*עורכת ומוציאה לאור את "נטו ארט נט": מגזין לאמנות ותרבות.
*מלמדת סדנאות ציור ורישום- מבוגרים ונוער.
*מפיקה ומנחה אירועי תרבות בקנה מידה ארצי.
*מרצה בנושאים מגוונים: כ"פנג שואי" ונומרולוגיה שבהם התמחתה, וכן, הופעת רונית בשיריה, מתוך ספרה השני "ממך-אליך". כמה משיריה מולחנים ומושמעים.
 
תערוכות יחיד:
יותר מעשרים תערוכות יחיד בישראל וארה"ב, וכן תערוכות קבוצתיות רבות:
 
תערוכות יחיד בישראל: בגלריית "תירוש", יפו (1997), ב"בית שאגאל" שבחיפה
(1998), במרכז תרבות צרפת שבחיפה ובקונסולייה הצרפתית(2001), בגלריית "הוד הכרמל" חיפה(2001), באודיטוריום חיפה(2002), באוניברסיטת ת"א(2002), ב"בית ציוני אמריקה ת"א(2002) , אודיטוריום חיפה(2006), מסעדת תמרה ת"א(2007), סינימטק ואודיטוריום חיפה(2008) ועוד...
 
In USA: (2003-4): "ART PEOPLE" Gallery in San Fransisco, ART21 Gallery in Palo Alto, Palo Alto City Hall, Palo Alto Hills Golf &Country Club, Open Studio, Starbucks In Palo Alto &Sunnyvale, ‘New Century Artists’ Gallery in NY and more…
 
טכניקה:  בעיקר צבעי אקריליק על קנבס, צביעה וחריטה על עץ/דיקט, ועל אבנים.
נושאיה העיקריים של רונית הינם הטבע ומערכת היחסים שבין האדם לטבע. גם ציוריה וגם שיריה של רונית חושפים מגוון של רגשות, חוויות וצבעים. רכים אך נועזים. באים לבטא את כוח החיים, את כוח האהבה. את האופטימיות וההרמוניה.
 
פרסי הוקרה:
יקיר אמן חיפה(1997), פרס "אמן חיפה"(1997), מדליית 50 למדינה (1999).
 
הוצאה לאור:
ספר שירה "עונות", הוצאת "סער" ת"א (1987)
"ממך-אליך" ספר שירה וציור בתרגום לאנגלית (2004)
 
פעילויות נוספות:  מפיקה ואוצרת ארועי תרבות ואמנות כגון: "פרויקט שדרת האמנים" בקניון איילון ת"א, "פסטיפורים" חיפה 2007. מלמדת סדנאות אמנות, מרצה ומפעילה קהל, עורכת ומוציאה לאור את "נטו ארט נט"-מידעון לאמנות ואירועים, ועוד.
 
 

אתר זה נבנה ע"י Ivision - פיתוח אתרים | קישור ממומן